گروه نرم افزاری اصفهان پیامک

اهمیت خرید هاست و دامین در طراحی سایت

هاست چیست؟

هنگامی که تمامی مراحل مربوط به طراحی سایت به اتمام میرسد نوبت انتشار وب سایت در اینترنت میباشد برای این که وب سایت شما در اینترنت دیده شود نیازمند به یک هاست(سرور) هستید.سرور (هاست) به یک کامپیوتر گفته میشود که از لحاظ سخت افزاری قوی باشد و همچنین 24 ساعته به اینترنت متصل بوده و علاوه بر آن نرم افزار های پیشنیاز جهت اجرای وب سایت شما بر روی سرور نصب باشد.لذا جهت انتشار وب سایت نیاز است تا فایل های مربوط به وب سایت بر روی سرور قرار گیرد.

سرورها انواع مختلفی دارد که به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند.1- سرور هاست اشتراکی.2- سرور مجازی. 3-سرور اختصاصی

هاست اشتراکی

خرید هاست اشتراکی

دراین نوع معمولا شرکت های هاستینگ یک سرور تهیه می کنند و توسط کنترل پنل ها امکانات و فضای موجود را بین کاربران خود تقسیم می کنند که به آن ها هاست اشتراکی می گویند.این هاست معمولا هزینه پایینی دارند و مناسب برای سایت های کوچک می باشند مانند سایت های شرکتی.

سوال:هنگام خرید هاست اشتراکی به این مورد برخورد کردم .خرید هاست اشتراکی ویندوز و یا خرید هاست اشتراکی لینوکس؟ تفاوت در چیست؟

هاست اشتراکی ویندوز:منظور این است که سیستم عامل سرور ویندوز می باشد و در نتیجه این هاست برای وب سایت هایی مناسب می باشد که با استفاده از تکنولوژی ASP.NET  و همچنین بانک اطلاعاتی MSSQL  پیاده سازی شده اند.

هاست اشتراکی لینوکس:منظور این است که سیستم عامل سرور لینوکس می باشد و در نتیجه این هاست برای وب سایت هایی مناسب می باشد که با استفاده از تکنولوژی PHP  و بانک اطلاعاتی MYSQL پیاده سازی شده باشند.

 

سرور مجازی

خرید سرور مجازی

 

سروری مجازی یک نوع سروری می باشد که در آن یک سرور اختصاصی با استفاده از یکسری نرم افزار های مجازی ساز به چندین سرور مجازی تقسیم می شود. و برتری آن نسبت به هاست اشتراکی در بالا بودن منابع سخت افزاری از قبیل حافظه دیسک و RAM و CPU می باشد این نوه هاست بیشتر مناسب برای وب سایت هایی می باشد که بازدید بیشتری دارند و نیاز به منابع بیشتری دارند مانند سایت سازمان ها وارگان های دولتی.

 

سرور اختصاصی

خرید سرور اختصاصی

در این حالت سرور به صورت کامل در اختیار ما می باشد و هیچگونه منابع اشتراکی وجود ندارد و همه چیز در اختیار ما می باشد.این سرور مناسب برای وب سایت های پربازدید که نیاز به فضای زیادی دارند مناسب می باشد و در ضمن این نوع سرور هزینه های بالاتری نسبت به هاست اشتراکی و سرور مجازی دارند.

 

دامین چیست(Domian)؟

به نام وب سایت شما دامین می گویند که دامین ها انواع مختلفی دارند(.IR,.COM,.ORG,...)

دامین IR. ملیت ایرانی بودن را میرساند ولی COM. دامین تجاری می باشد و به هیچ کشوری اختصاص ندارد.

خرید دامین

 

 

ارتباط هاست با سئو و طراحی سایت

هاست اهمیت زیادی بر روی کیفیت وب سایت شما به ویژه سئو و بهینه سازی سایت خواهد داشت.

مهمترین فاکتورهایی که در انتخاب یک هاست از اهمیت بالایی برخوردار هستند عبارتند از:

1-سرعت مناسب هاست (تاثیر زیادی بر روی لود سایت دارد)

2-سرویس هاست شما قطعی نداشته باشد.

3- امنیت بالایی داشته باشد.

 

هاست داخل یا خارج از کشور تهیه کنیم؟

خرید هاست داخل ایران

 

اکثر مشتریان این سوال را از ما میکنند که ,هاست داخل خریداری کنیم و یا هاست خارج از کشور؟

نکته ایی که باید خدمت شما عرض کنم این است که یکی از پارامترهایی که در نتایج گوگل موثر است مکان قرار گیری هاست میباشد به این معنا که اگر بازدید کنندگان سایت شما در کشور ایران هستند و لی سایت شما بر روی سرورهای آلمان میزبانی می شود نهایتا به ضرر شما خواهد بود!

در انتخاب هاست نکات بسیار زیادی تاثیر دارند که برخی از آنها را در این مقاله بررسی کردیم در صورتی که تصمیم به خرید هاست و طراحی سایت دارید می توانید ما را به عنوان تیمی فعال در حوزه طراحی سایت در اصفهان انتخاب نموده تا تمام مراحل طراحی سایت شامل خرید هاست و دامین وهمچنین طراحی سایت را به صورت تخصصی برای شما عملیاتی نماییم

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.      03132121675


آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
03133512516(مشاوره رایگان)