گروه نرم افزاری اصفهان پیامک
سوالاتی که موقع سفارش طراحی سایت از شرکت طراحی سایت بپرسید؟

سوالاتی که موقع سفارش طراحی سایت باید از شرکت طراحی سایت بپرسید؟

 

سوالات مهم در طراحی سایت

 

پس از سالها تجربه طراحی سایت و سروکله زدن با مشتری های مختلف به این نتیجه رسیده ام بعضی از افراد که قصد طراحی سایت را دارند اصلا نمی دانند که چه سوالاتی را باید از طراح بپرسند! و یا اینکه اصلا طراحی سایت برای کسب وکار آنها موثر می باشد؟

خیلی مواقع افرادی با بنده تماس می گیرند و سوالاتی گنگ در زمینه طراحی سایت می پرسند و هرچقدر بیشتر توضیح می دهم انگار تازه بیشتر سر در گم می شوند و این سر در گمی باعث می شود که کاربر میل به همکاری نداشته باشد.

یک نکته مهم!

همیشه راحت حرف بزنید! ببینید اگر اطلاعات شما در زمینه طراحی سایت کم می باشد لزومی ندارد موقع تبادل نظر از طراح سایت وارد مباحث فنی و پیچیده طراحی سایت شوید چون تجربه من ثابت کرده چیزی جز سردر گمی شما در بر نخواهد داشت و اغلب این افراد اصلا با هیچ شرکت به توافق جهت طراحی سایت نمی رسند.

قبل از اینکه با طراح خود جلسه داشته باشید بهتر است که شما نام یک یا چند وب سایت از رقبا خود را که مورد پسندتان بوده یاداشت کنید تا طراح سایت شما از خواسته هایتان ذهنیت پیدا کرده و یا اگر هیچ یک از سایت ها مورد پسند شما نبود پیشنهاد می کنم طرح مورد نظر خود را بر روی کاغذ پیاده سازی نمایید.

 

طراحی قالب سایت

 

اگر قصد طراحی سایت را دارید بهتر است که  مجموعه سوالات زیر را هم از طراح سایت خود بپرسید

1- تکنولوژی که در طراحی سایت مورد استفاده قرار می دهند چیست؟ آیا ازCMS های آماده استفاده می کنند و یا اینکه به صورت کدنویسی از پایه می باشد؟(در رابطه با تکنولوژی های طراحی سایت و همچنین مزایا و معایب هرکدام در وب سایت ما مقالات زیادی موجود می باشد.)

2- آیا وب سایتی که برای شما طراحی می کنند با گوشی موبایل و تبلت سازگاری دارد؟ اصطلاحا می گویند باید طراحی شما ریسپانسیو(Responsive)باشد.

3- آیا دامنه ثبت شده برای سایت به نام شما ثبت می گردد و یا اینکه به نام خود شرکت طراحی سایت؟(از اینکه دامنه به نام خودتان ثبت گردد اطمینان حاصل پیدا کنید)

4- آیا وب سایت طراحی شده با مرورگرهای مختلف و رایج مانند(گوگل کروم و فایرفاکس) مطابقت داشته باشد.

5- در رابطه با سئو و بهینه سازی حتما از طراح خود بخواهید که قالب طراحی را بر طبق اصول و قواعد گوگل طراحی نماید.

6- در را بطه با مسئله پشتیبانی و آموزش هم سوال نمایید.به صورت معقول شرکت های استاندارد قبل از تحویل نهایی وب سایت یک جلسه آموزش حضوری وب سایت دارند و همچنین یکسال هم پشتیبانی وب سایت.

این ها مواردی از سوال های مهم می باشد که می توانید قبل از عقد قرار داد از شرکت طراحی سایت خود بپرسید به علاوه به عنوان نکته آخر عرض میکنم با هر شرکت طراحی سایت که میخواهید همکاری داشته باشید خوب است قبل از عقد قرار داد با تعدادی از مشتریان آنها تلفنی صحبت کنید و میزان رضایت آنها از کیفیت خدمات شرکت مورد نظر جویا شوید!(طراح سایت قطعا تعدادی نمونه کار به شما معرفی می کند که شما می توانید از قسمت تماس با ما اطلاعات تماس مشتریان شرکت مورد نظر را پیدا کنید!)

اصفهان پیامک به عنوان یکی از فعالترین گروه طراحی سایت در اصفهان و دیگر نقاط کشور آماده است تا شما عزیزان را در انتخاب روش و تکنولوژی انتخابی جهت پیاده سازی وب سایت شما راهنمایی کند.(سالها تجربه ما در اختیار شماست! )

                               


دسته مقاله: مقالات طراحی سایت
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
03133512516(مشاوره رایگان)