گروه نرم افزاری اصفهان پیامک
طراحی حرفه ای سایت با ASP.NET

طراحی حرفه ای سایت با ASP.NET

مبحث انتخاب تکنولوژی طراحی سایت یک مبحث مفصل , پیچیده و گاهی هم همراه با اغراق در مورد بعضی از تکنولوژی ها می باشد.در این مقاله قصد داریم در مورد طراحی سایت با ASP.NET  و سایر تکنولوژی های مشابه یک بررسی را داشته باشیم.

هنگامی که CMS های موجود در بازار نیازهای شما را جهت طراحی سایت رفع نمی کند باید یک طراحی اختصاصی داشته باشیم لذابرای یک طراحی اختصاصی سایت نیاز است تا از یک زیان و یا تکنولوژی جهت طراحی سایت استفاده نماییم که یکی از این تکنولوژی ها ASP.NET می باشد.

خیلی قصد ورود به مسائل فنی در معرفی تکنولوژی ASP.NET را نداریم. ASP.NET محصول شرکت ماکروسافت می باشد.

از آنجا که بسیاری ASP.NET را یک زبان برنامه نویسی وب می دانند خوب است بدانید که ASP.NET به هیچ وجه یک زبان برنامه نویسی نیست بلکه یک تکنولوژی قدرتمند در طراحی سایت می باشد که قادر است از هرکدام زبان های برنامه نویسی دات نت (.NET)  استفاده کند, زبان های برنامه نویسی دات نت عبارتند از (C#,F#,VBو...)

هاست مورد نیاز:

وب سایت هایی که با استفاده از تکنولوژی ASP.NET طراحی می گردند نیاز به هاست ویندوزی دارند و همچنین وب سرور (IIS) استفاده می کند که در مقالات بعدی در مورد وب سرور توضیحاتی خواهیم داد.

انواع ASP.NET

ASP.NET حالت های (mode) مختلفی دارد که از جمله معروفترین آنها عبارتند از ASP.NET(webforms) و همچنین ASP.NET(MVC) می باشد.

بعد از ارائه ASP.NET(webforms) شاهد بروز مشکلاتی از جمله مهمترین آنها سنگینی سایت ها بدلیل وجود صدها کیلو ViewState بود وعلاوه بر آن کنترلی بر خروجی HTML  تولید شده وجود نداشت(اینها برخی از مشکلات هستند که قصد بررسی فنی آنها را نداریم)

بعد از بروز این مشکلات ماکروسافت تصمیم به ارائه نسخه جدیدتر و یا در واقع یک حالت (mode) جدید گرفت.نسخه جدید آن از مدل برنامه نویسی MVC (model,view,controller)  پیروی می کرد لذا به آن (MVC)    ASP.NET می گویند. ASP.NET(MVC) هیچ یک از مشکلات نسخه های قبلی ASP.NET را ندارد و دارای انعطاف پذیری  بسیار بالایی می باشد و در حال حاضر بسیاری از نرم افزار های حرفه ای و سنگین در سرتاسر دنیا با این تکنولوژی پیاده سازی شده اند.

 

توضیح  در مورد ویژگی های جدید ASP.NET(MVC) در مقوله این مقاله نمی گنجد اما این را بدانید که MVC یک مدل جدید و پیشرفته در پیاده سازی نرم افزاری می باشد.

تیم برنامه نویسی ما مسلط بر تکنولوژی ASP.NET (MVC) می باشد و تمامی فازهای برنامه نویسی ما با استفاده از همین تکنولوژی انجام می گردد و علاوه بر آن کلیه برنامه نویس های ما با اصول سئو سایت و بازار یابی اینترنتی آشنایی دارند.

اصفهان پیامک به عنوان یکی از فعالترین گروه طراحی سایت در اصفهان و دیگر نقاط کشور آماده است تا شما عزیزان را در انتخاب روش و تکنولوژی انتخابی جهت پیاده سازی وب سایت شما راهنمایی کند.(سالها تجربه ما در اختیار شماست! )


دسته مقاله: مقالات طراحی سایت
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
03133512516(مشاوره رایگان)